Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Powrót

"Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2019-2020

Data publikacji: 2020-02-26

Gmina Gryfino przystąpiła do realizacji ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2019 - 2020. Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie poprawy jakości życia dorosłych osób niepełnosprawnych, w szczególności poprzez umożliwienie im jak najbardziej niezależnego życia poprzez zapewnienie wsparcia, odpowiedniego do Ich potrzeb.

Program jest adresowany do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne do wyżej wymienionych, które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Usługi asystenta mogą polegać m.in. na pomocy asystenta w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez osobę niepełnosprawną miejsce np. gabinety lekarskie i rehabilitacyjne, urzędy, kino itp.
Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Gmina Gryfino
na realizację Programu, w ramach zawartej umowy z Wojewodą Zachodniopomorskim otrzymała środki w kwocie 52 109,25 zł. Program realizowany jest do 31 grudnia 2020r.
Realizacją Programu zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie.
Osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 91 416 25 27 wew. 133 w godzinach urzędowania Ośrodka, szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Kraśniak.

Załączniki:

  1. Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej (plik pdf 49KB)

Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Link do Europejskie Programy RegionalneLink do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja RozwójLink do Biuletynu Informacji Publicznej