Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Powrót

Informacja dotycząca Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2021

Data publikacji: 2021-06-25

Gmina Gryfino  ponownie przystąpi do realizacji Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Na realizację tego zadania zostały przyznane środki finansowe 
z Funduszu Solidarnościowego  w wysokości 43 000 zł. Program będzie realizowany
do grudnia 2021 roku  przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako ogólnodostępnego  wsparcia dla niepełnosprawnych osób dorosłych i dzieci. 

Usługi asystenta w szczególności będą polegać na pomocy w wyjściu i powrocie do pracy, szkoły, lekarza, kina; pomocy w zakupach, załatwianiu spraw urzędowych; wykonywaniu czynności dnia codziennego – w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do lub z placówki oświatowej.

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia w ramach Programu proszone  są o złożenie wypełnionej Karty zgłoszenia do Programu w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej  w Gryfinie, przy ul. Łużyckiej 12 wraz z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.  Druki  dostępne są na stronie internetowej Ośrodka oraz w siedzibie Ośrodka.
Wsparcie w ramach Programu będzie bezpłatne.

Szczegółowych informacji na temat Programu udziela Pani Magdalena Puzik - tel. 91 416 25 27 w. 113.

 

MRiPS

Załączniki:

  1. Karta zgłoszenia Asystent osobisty 2021 (plik docx 41KB)

Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...
Link do Europejskie Programy RegionalneLink do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja RozwójLink do Biuletynu Informacji Publicznej