ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Europejski Fundusz Społeczny ❯ Zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim.
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Europejski Fundusz Społeczny"

Europejski Fundusz Społeczny

Ikonka symbolizująca artykuł

Zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim.

2010-11-08
efs-logo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie informuje, że od 01.10.2010 r. realizuje projekt pn. Zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet 5. Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój Potencjału Trzeciego Sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.
W ramach tego projektu od listopada 2010 r. uruchomiono 10 punktów poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim, w tym 6 na terenie miasta Szczecin oraz 4 na terenie powiatu: starogardzkiego, goleniowskiego, gryfińskiego i świnoujskiego.Mieszkańcy powiatów do końca sierpnia 2013 roku mają możliwość korzystania z bezpłatnego i poufnego wsparcia doradczego w zakresie porad prawnych i obywatelskich. Porady udzielane są w wielu dziedzinach m.in. prawo rodzinne, cywilne, pracy, karne, administracyjne. W każdym punkcie dyżuruje pracownik pierwszego kontaktu (40 godz./m-c) oraz prawnik/ radca prawny (10 godz./m-c).

Usługi świadczone przez Punkty polegają na udzielaniu pomocy prawnej i doradczej w szeroko rozumianym zakresie, udzielaniu osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej informacji o przysługujących im uprawnieniach oraz możliwościach uzyskania wsparcia, wskazaniu obowiązującego prawa, a zwłaszcza przysługujących środków odwoławczych. Udzielana jest pomoc w znalezieniu rozwiązania zaistniałych problemów i odnalezieniu się w sytuacji problemowej.

Szczegółowych informacji o projekcie, wykaz punktów poradnictwa, terminarze i aktualne informacje można uzyskać na stronie www.ppio.tpd.szczecin.pl.
Link do Europejskie Programy Regionalne
Link do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój
Link do Biuletynu Informacji Publicznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

ul. Łużycka 12
74-100 Gryfino
tel. (91)416-25-27, (91)416-25-08, faks: (91)416-25-27

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności