ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Europejski Fundusz Społeczny ❯ Zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim.
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Europejski Fundusz Społeczny"

Europejski Fundusz Społeczny

Ikonka symbolizująca artykuł

Zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim.

2010-11-09
efs-logo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie informuje, że od 01.10.2010 r. realizuje projekt pn. Zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet 5. Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój Potencjału Trzeciego Sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.W ramach tego projektu od listopada 2010 r. uruchomiono 10 punktów poradnictwa prawnego i obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim, w tym 6 na terenie miasta Szczecin oraz 4 na terenie powiatu: starogardzkiego, goleniowskiego, gryfińskiego i świnoujskiego.

Mieszkańcy powiatów do końca sierpnia 2013 roku mają możliwość korzystania z bezpłatnego i poufnego wsparcia doradczego w zakresie porad prawnych i obywatelskich. Porady udzielane są w wielu dziedzinach m.in. prawo rodzinne, cywilne, pracy, karne, administracyjne. W każdym punkcie dyżuruje pracownik pierwszego kontaktu (40 godz./m-c) oraz prawnik/ radca prawny (10 godz./m-c).

Usługi świadczone przez Punkty polegają na udzielaniu pomocy prawnej i doradczej w szeroko rozumianym zakresie, udzielaniu osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej informacji o przysługujących im uprawnieniach oraz możliwościach uzyskania wsparcia, wskazaniu obowiązującego prawa, a zwłaszcza przysługujących środków odwoławczych. Udzielana jest pomoc w znalezieniu rozwiązania zaistniałych problemów i odnalezieniu się w sytuacji problemowej.

Szczegółowych informacji o projekcie, wykaz punktów poradnictwa, terminarze i aktualne informacje można uzyskać na stronie www.ppio.tpd.szczecin.pl.
Link do Europejskie Programy Regionalne
Link do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój
Link do Biuletynu Informacji Publicznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

ul. Łużycka 12
74-100 Gryfino
tel. (91)416-25-27, (91)416-25-08, faks: (91)416-25-27

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności