Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Alkohol, Narkomania - gdzie szukać pomocy?

Data publikacji: 2013-07-18

Zgłoś się do instytucji, w której uzyskasz pomoc i wsparcie

Czytaj całość publikacji "Alkohol, Narkomania - gdzie szukać pomocy?"

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Data publikacji: 2021-10-15

W dniu 2 października 2021 roku Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej i Komendą Powiatową Policji zorganizował w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy akcję profilaktyczną, mającą na celu zwiększenie świadomości wśród mieszkańców Gminy Gryfino w zakresie powagi problemu przemocy. W ramach przedsięwzięcia w Punkcie Pierwszego Kontaktu Ośrodka Pomocy Społecznej odbywały się dyżury pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej, dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji oraz kuratora Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej. Dodatkowo w świetlicach wiejskich funkcjonujących na terenie Gminy Gryfino dyżury pełnili pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej jak również kuratorzy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej. Podczas dyżurów można było uzyskać wsparcie z zakresu przeciwdziałania przemocy. W ramach działania na terenie Miasta Gryfina przeprowadzono także kampanię informacyjną, w trakcie której wręczano mieszkańcom miasta ulotki informacyjne oraz gadżety profilaktyczne.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Data publikacji: 2020-07-03

W dniu 26 czerwca 2020 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. W ramach akcji przeprowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowaliśmy spot informacyjny, mający na celu uświadomienie, że wszelkie substancje psychoaktywne stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia psychicznego i fizycznego, ale także dla życia rodzinnego, towarzyskiego czy zawodowego. Zachęcamy do obejrzenia Naszego krótkiego filmu. Link do strony znajdziecie Państwo poniżej:

https://www.facebook.com/Centrum-Aktywności-Lokalnej-w-Gryfinie-1588689694749268

Warsztaty FASD

Data publikacji: 2020-03-04

W ramach realizacji działań profilaktycznych ubiegły rok zakończyliśmy szkoleniami z zakresu Płodowego Zespołu Alkoholowego FASD, w których uczestniczyli uczniowie gryfińskich szkół. Celem warsztatów było poznanie wczesnych objawów ciąży, uwrażliwienie na szkodliwość spożywania alkoholu w czasie ciąży oraz zdobycie wiedzy na temat szkodliwych czynników dla płodu. Uczestnicy zajęć zapoznali się z tematyką Płodowego zespołu Alkoholowego oraz omawiali trudności w funkcjonowaniu dzieci z uszkodzeniami ze spektrum FASD. Kontynuacja szkoleń FASD nastąpi w bieżącym roku kalendarzowym.

Zimowe kolonie profilaktyczne

Data publikacji: 2020-03-04

W okresie ferii zimowych Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gryfińskim Domem Kultury zorganizował profilaktyczną kolonię wyjazdową do Myśliborza, której celem było przeciwdziałanie uzależnieniom, promocja zdrowego stylu życia, bezpiecznego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w okresie ferii zimowych. . W trakcie trwania kolonii dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach profilaktycznych warsztatowych.Oprócz programu profilaktycznego na uczestników czekały także dodatkowe atrakcje, które sprawiły, że wszyscy spędzili czas pożytecznie, ale i przyjemnie.

Zajęcia profilaktyczne

Data publikacji: 2020-03-04

W dniach od 3 lutego do 5 lutego 2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zajęcia profilaktyczne w formie warsztatowej pt.,,Smak życia, czyli debata o dopalaczach" oraz ,,Fonoholizm". Zajęcia odbywały się w I Liceum Ogólnokształcącym w Gryfinie i zostały skierowane do uczniów klas II i III. Celem zajęć było dostarczenie uczniom informacji na temat dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych, konsekwencji ich zażywania oraz uświadomienie o zagrożeniu, jakie niesie za sobą częste używanie telefonów komórkowych. Uczestnicy zapoznali się z objawami uzależnienia od telefonów komórkowych, syndromem wyłączonego telefonu> Uczniowie pozyskali również wiedzę, jakie straty ponoszą osoby uzależnione od telefonu. Zajęcia odbywały się metody aktywizujące uczniów: ,,burzę mózgów, dyskusję, głosowanie, odgrywanie scenek, prezentację filmu i pracę w grupach. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 298 uczniów.

Program rekomendowany ,,Unplugged".

Data publikacji: 2019-10-29

W dniach 18 - 19.10.2019 r. 15 nauczycieli z gryfińskich szkół podstawowych uczestniczyło w przygotowaniu i przeszkoleniu jako realizatorzy programu profilaktycznego Przeciwdziałania Przyjmowaniu Substancji Uzależniających przez uczniów ,,Unplugged".
Celem programu było podwyższenie wiedzy kadry pedagogicznej o zagadnienia związane z substancjami psychoaktywnymi, ograniczanie inicjowania używania substancji psychoaktywnych wśród uczniów , takich jak tytoniu, alkoholu, narkotyków. Szkolenie, które przeprowadziła Pani Tatiana Duklas - trener ,,Unplugged' rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii obejmowało formy warsztatowe, psychodramę, gry pedagogiczne i mini wykład.

Kolonia socjoterapeutyczna

Data publikacji: 2019-09-05

Wyjazd do Dźwirzyna

Czytaj całość publikacji "Kolonia socjoterapeutyczna"

Mini Mundial PODEJMIJ WYZWANIE

Data publikacji: 2019-08-29

W tym roku po raz kolejny spotkaliśmy się na gryfińskiej murawie.

Czytaj całość publikacji "Mini Mundial PODEJMIJ WYZWANIE "

Wakacje w mieście

Data publikacji: 2019-08-29

Półkolonie letnie

Czytaj całość publikacji "Wakacje w mieście "

Profilaktyka dla dorosłych.

Data publikacji: 2019-08-29

7 czerwca 2019 roku w Gryfińskim Domu Kultury odbył się spektakl profilaktyczny pt. ,,Wyzwanie" skierowany tym razem do osób dorosłych. W przedstawieniu poruszone zostały problemy bliskie współczesnej młodzieży. Dotyczyły one uzależnienia od komputera i internetu, sięgania po środki psychoaktywne, alkohol, papierosy. Liczymy, że spektakle dla dorosłych również zyskają sympatię i spotykać się będziemy w coraz większym gronie, dlatego też z kolejnym repertuarem wrócimy jesienią.

Taniec przeciwko przemocy

Data publikacji: 2019-05-09

Po raz kolejny Gmina Gryfino włączyła się w akcję One Billion Rising - Nazywam się Miliard, której celem było zjednoczenie się w tańcu i zaprotestowanie przeciwko przemocy. W tym roku Gryfino tańczyło pod hasłem ,,Przemocy mówimy STOP - wybieramy MIŁOŚĆ". Dla wszystkich, zarówno tych najmłodszych jak i starszych nie zabrakło ciekawych atrakcji, przyjaznej atmosfery i walentynkowego klimatu.

Światowy Dzień Trzeźwości

Data publikacji: 2019-05-09

14 kwietnia 2019 roku Gmina Gryfino włączyła się w organizację akcji związanej z obchodami Światowego Dnia Trzeźwości. W ramach współpracy Gryfińskie Stowarzyszenie Abstynenta ,,Feniks", które prowadziło mityng otwarty. W trakcie trwania imprezy funkcjonował także Punkt Konsultacyjny, w którym terapeuci z Poradni Leczenia Uzależnień w Gryfinie udzielali porad. Ciekawą atrakcją były alkogogle, zabawy dla dzieci oraz warsztaty plastyczne. Zwracając uwagę na istotny problem, jakim jest choroba alkoholowa przedsięwzięcie miało na celu promowanie życie wolnego od uzależnień oraz pokazanie, jak ważna jest dla Nas rodzina i wspólnie spędzany ze sobą czas.

,,Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o świadczeniu bezpłatnych porad i konsultacji w Punkcie Doradztwa i Konsultacji.

Data publikacji: 2019-02-25

Bezpłatne porady i konsultacje radcy prawnego, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalisty ds. uzależnień od narkotyków oraz terapeuty rodzinnego udzielane są w Punkcie Doradztwa i Konsultacji Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Łużycka 12, wejście B, pokój nr 22.

Załączniki:

 1. Dyżury i konsultacje (plik docx 19KB)

,,Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019

Data publikacji: 2019-02-07

Uchwałą Nr IV/33/19 Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 24 stycznia 2019 roku przyjęty został Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.

Załączniki:

 1. Gminny Program-projekt do druku (plik docx 177KB)

,,Cykl bajek profilaktycznych"

Data publikacji: 2019-02-07

26 stycznia 2019 roku rozpoczął się kolejny cykl bajek profilaktycznych dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Spektakle organizowane są cyklicznie i w dalszym ciągu cieszą się dużą frekwencją. Dzieci wraz z rodzinami chętnie uczestniczą w każdym przedstawieniu. Ciekawe scenariusze, stroje i muzyka są gwarancją dobrej nauki i zabawy. Serdecznie zapraszamy do poznawania kolejnych bohaterów, ich losów i historii.

Informacja dotycząca pełnienia dyżurów w Punkcie Doradztwa i Konsultacji

Data publikacji: 2018-10-17

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż zmieniły się dni pełnienia dyżurów przez specjalistę ds. przemocy. Dyżury odbywać się będą w każdy czwartek w godzinach od 16.30 do 18.30.
W Punkcie Doradztwa i Konsultacji pomoc można uzyskać również w godzinach dyżurów pozostałych specjalistów tj.:
Radca prawny - konsultacje w każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 18.00
Terapeuta ds. uzależnień od narkotyków - konsultacje w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w godzinach od 16.30 do 18.30
Terapeuta rodzinny - konsultacje w każdą środę w godzinach od 16.30 do 18.30

Cykl bajek profilaktycznych

Data publikacji: 2018-10-17

W marcu 2018 roku rozpoczął się nowy projekt dotyczący realizacji przedstawień profilaktycznych dla dzieci z terenu Miasta i Gminy Gryfino. Na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystawiono już 6 spektakli, które cieszyły się zdumiewającą frekwencją. Fenomenalne scenariusze i współpraca z aktorami wzbudzają ogromną sympatię zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Niebawem zapraszamy na kolejny spektakl.

Mini Mundial 2018 ,,Podejmij wyzwanie"

Data publikacji: 2018-10-17

Dnia 03.06.2018 roku odbyły się gminne eliminacje turnieju Mini Mundial. W piłkarskich zmaganiach uczestniczyło 12 drużyn z gryfińskich szkół, które walczyły o nagrodę - Wielki Finał na Stadionie Pogoni Szczecin im. Floriana Krygiera.
Udział w rozgrywkach wzbudził wśród zawodników nie tylko wiele emocji i entuzjazmu,
ale również nauczył szacunku do rywala oraz zasad gry fair play.
Finał zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Gryfina, która wywalczyła bilety na mecz Polska - Portugalia rozgrywany w dniu 11 października 2018 roku.

Półkolonie letnie

Data publikacji: 2018-10-17

Ważnym przedsięwzięciem w okresie ferii letnich było zorganizowanie półkolonii dla dzieci z Gminy Gryfino, które miały na celu zapewnienie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. W tym roku zorganizowany został dodatkowy turnus półkolonii, dzięki któremu z wypoczynku skorzystało więcej dzieci. Uczestnictwo w różnorodnych zajęciach edukacyjnych i rekreacyjnych nauczyło dzieci współpracy w grupie oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dla każdego były to dni pełne wrażeń i niezwykłych wspomnień.

Kolonia socjoterapeutyczna

Data publikacji: 2018-10-17

Po raz kolejny Gmina Gryfino zorganizowała w okresie ferii letnich kolonię profilaktyczno - edukacyjną w Raciechowicach.
W ramach organizowanego wypoczynku zrealizowany został program w zakresie profilaktyki uzależnień, przeciwdziałaniu przemocy oraz zajęcia socjoterapeutyczne.
Dzieci brały czynny udział w zajęciach edukacyjnych i rozwojowych.
Dla uczestników kolonii zorganizowano również wycieczki autokarowe, dzięki którym zwiedzili Zamek Królewski w Dobczycach, Kraków oraz Zakopane.

Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2017-2021

Data publikacji: 2017-03-01

Uchwałą NR XXXIII/309/17 RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE z dnia 23 lutego 2017 r. został przyjęty Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2017-2021

Załączniki:

 1. Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2017-2021 (plik pdf 316KB)

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017

Data publikacji: 2017-03-01

Uchwałą NR XXXIII/308/17 RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE z dnia 23 lutego 2017 r. przyjęty został Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017

Załączniki:

 1. Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017 (plik pdf 424KB)

Profilaktyka a Ty

Data publikacji: 2015-12-08

Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Gryfinie oraz Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie po raz kolejny włączyli się w przedsięwzięcie Komendy Głównej Policji pn. Profilaktyka a Ty, promujące życie wolne od przemocy i uzależnień

Załączniki:

 1. Profilaktyka a Ty (plik docx 837KB)

Gryfińskie Rajdy Rowerowe

Data publikacji: 2015-12-08

W roku 2015 Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Gryfinie włączyła się we współorganizacje Gryfińskich Rajdów Rowerowych 2015. W myśl hasła Jestem szczęśliwy- nie biorę, nie piję jeżdżę rowerem więc zdrowo żyje. Komisja zachęcała do zdrowego stylu życia i wspólnie z Międzyszkolnym Klubem Sportowym Hermes rozpowszechniała wśród uczestników rajdu biuletyny Gryfińskich Rajdów Rowerowych wraz z hasłami profilaktycznymi.

Załączniki:

 1. Gryfińskie Rajdy Rowerowe (plik docx 5760KB)

Rodzina przy szachownicy

Data publikacji: 2015-12-08

I OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY RODZINA PRZY SZACHOWNICY
Centrum Aktywności Lokalnej 18.04.2015

Czytaj całość publikacji "Rodzina przy szachownicy"

Załączniki:

 1. Rodzina przy szachownicy (plik docx 1165KB)

SPOTKANIE I WYKŁAD Z DOROTĄ ZAWADZKĄ - SUPERNIANIA

Data publikacji: 2015-12-08

SPOTKANIE I WYKŁAD Z DOROTĄ ZAWADZKĄ pt: Jak wpoić dziecku szacunek do wartości- bajki wychowawcze w Centrum Aktywności Lokalnej 13.05.2015

Czytaj całość publikacji "SPOTKANIE I WYKŁAD Z DOROTĄ ZAWADZKĄ - SUPERNIANIA"

Załączniki:

 1. Superniania (plik docx 1059KB)

Minimundial

Data publikacji: 2015-12-08

W dniu 31.05.2015r. na gryfińskim stadionie odbyły się mecze piłki nożnej w ramach Mini Mundialu. Była to znakomita forma połączenia rywalizacji, właściwych na boisku zachowań i wspólnego uczestnictwa w wielkim wydarzeniu dzieci ze szkół podstawowych gminy Gryfino. Wśród drużyn zarówno chłopców jak i dziewcząt zaobserwowaliśmy kulturalny doping, zachowanie fair play. Mini Mundial okazał się świetną i ekscytującą zabawą dla młodych piłkarzy, kibiców, wychowawców jak też rodziców.
Gminna Komisja Problemów Alkoholowych w Gryfinie z wielką satysfakcją włączyła się w to spektakularne przedsięwzięcie.

Załączniki:

 1. Minimundial (plik docx 2967KB)

Dzien Dziecka Witajcie w naszej bajce Nabrzeże

Data publikacji: 2015-12-08

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jak i Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie włączyli się w imprezę z okazji Dnia dziecka Witajcie w naszej bajce organizowany przez Gryfiński Dom Kultury. Podczas imprezy wspólnie zorganizowaliśmy rodzinny konkurs plastyczny, w którym uczestnicy mieli za zadanie stworzyć ilustracje do bajki, którą wspólnie czytały dzieci wraz z rodzicami, babcią czy dziadkiem.Nagrodami w konkursie były edukacyjne gry rodzinne.

Załączniki:

 1. Dzien Dziecka Witajcie w naszej bajce Nabrzeże (plik docx 2635KB)

Warsztaty arte-terapeutyczne z Emilią Dziubak

Data publikacji: 2015-12-08

Dnia 25.07.2015r na Gryfińskim Nabrzeżu odbyły się warsztaty arte-terapeutyczne dla dzieci. Warsztaty prowadziła znana graficzka oraz ilustratorka książek dla dzieci Emilia Dziubak. Arteterapia okazała się świetną zabawą rozwijającą kreatywność, eksponującą uczucia oraz potrzeby dzieci uczestniczących w warsztatach.

Załączniki:

 1. Bajki (plik docx 880KB)

Alkohol ciągnie na dno

Data publikacji: 2015-12-08

W okresie wakacyjnym Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych włączyła się w akcję Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Alkohol ciągnie na dno. W ramach akcji członkowie komisji, pracownik sekcji profilaktyki uzależnień wraz z przedstawicielem Komedy Powiatowej Policji w Gryfinie jak i Straży Miejskiej w Gryfinie odwiedzili kąpieliska miejskie, gdzie rozdawali breloczki z hasłem Alkohol ciągnie na dno.

Załączniki:

 1. Alkohol ciągnie na dno (plik docx 1259KB)

I Piłkarska Przedszkoliada

Data publikacji: 2015-12-08

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie w dniu 29 września 2015 roku zorganizował imprezę
pt. I Piłkarska Przedszkoliada. W akcję, która miała na celu wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, aktywne i zdrowe spędzenie czasu wolnego włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gryfinie. Oprócz rozgrywek piłkarskich na murawie stadionu odbyły się liczne gry i konkursy. Zapał i zmagania przedszkolaków z gryfińskich przedszkoli uhonorowaliśmy medalami i słodkim poczęstunkiem.

Załączniki:

 1. I Piłkarska Przedszkoliada (plik docx 3389KB)

Domowi Detektywi

Data publikacji: 2015-12-08

Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych systematycznie obniża się wiek inicjacji alkoholowej. Zdarza się, że rodzice pozwalają dzieciom próbować napojów alkoholowych podczas uroczystości rodzinnych czy świąt. Jest tez duża grupa rodziców, którzy nie rozmawiają z dziećmi na temat konsekwencji i szkód, jakie mogą wynikać ze spożywania alkoholu przez młodzież. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom brakuje rzetelnej wiedzy na temat związany z tym zagadnieniem.
Naprzeciw tym problemom postanowił wyjść Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla V klas szkół podstawowych w gminie Gryfino został zakupiony rekomendowany Program Domowych Detektywów. W tym celu w dniu 18 września 2015 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie odbyło się szkolenie nauczycieli
i pedagogów ze szkół podstawowych w gminie Gryfino. Sześciogodzinne szkolenie przeprowadził psycholog, pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Pan Andrzej Bobrowski. Wzięło w nim udział 17 nauczycieli i pedagogów z naszej gminy.
Program Domowi Detektywi - Jaś i Małgosia na tropie. przeznaczony jest dla uczniów w wieku 10-11 lat. Celem programu jest opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej oraz zmniejszenie spożycia alkoholu u tych nastolatków, którzy mieli już kontakt z alkoholem. Program Domowych Detektywów pozwala na wspólne przyswajanie wiedzy odnośnie alkoholu zarówno nauczycieli, uczniów jak i rodziców. Utrzymany jest w konwencji nauki poprzez zabawę, która nadal stanowi ważny sposób poznawania świata, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Zwieńczeniem programu jest spotkanie dzieci, nauczycieli i rodziców na tzw. Wieczorze Jasia i Małgosi, podczas którego dzieci wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi dzielą się wspólnie zdobytą wiedzą w formie zabawy, konkursów.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych życzą wszystkim szkołom dobrej zabawy przy realizacji programu Domowych Detektywów

Załączniki:

 1. Domowi Detektywi (plik docx 2835KB)

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015

Data publikacji: 2015-03-20

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfinoFiles/file/uchwala_V_03015-zal.pdf

Gmina Gryfino włączyła się w przedsięwzięcie Województwa Zachodniopomorskiego

Data publikacji: 2014-10-17

Gmina Gryfino włączyła się w przedsięwzięcie Województwa Zachodniopomorskiego, które ma na celu prowadzenie edukacji i udzielanie wsparcia samorządom gminnym w zakresie realizowanej lokalnej polityki wobec uzależnień, mającej na celu wzmocnienie obszaru diagnozy lokalnych problemów, zasobów i potrzeb. Zadanie jest realizowane w terminie od 16 czerwca 2014r-15 grudnia 2014r.
W ramach przedsięwzięcia pracownicy sekcji profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie wzięli udział w szkoleniu dotyczącym realizacji opracowanego monitoringu, które odbyło się w dniach 11-12 września 2014r. w Szczecinie.
W dniu 14.10.2014r. w ramach projektu w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie odbyło się spotkanie przedstawicieli służb z realizatorem zadania- socjologiem, badaczem społecznym Panią Tatianą Duklas. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, Pedagog Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, Kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Gryfinie, Kierownik Sekcji Pomocy Społecznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie, Sekretarz Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Gryfinie, Przewodniczący Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gryfinie.
Spotkanie dotyczyło diagnozy lokalnych problemów, zasobów i potrzeb, dotyczących w szczególności zjawisk związanych z używaniem środków psychoaktywnych.

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2014

Data publikacji: 2014-10-15

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfino/chapter_100791.asp?soid=5F3544FD8A5A4FCF9AA820FA99801194

Czytaj całość publikacji "Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2014"

Prfilaktyka uzależnień / Alkohol

Data publikacji: 2013-07-17


a) Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2011

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfino/chapter_61753.asp?soid=09F556391640429FA5D854F5B853D505

b) Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2012

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfino/chapter_100008.asp?soid=B036B2B7FE694694A0E324A16A8CB085

c) Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2013

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfino/chapter_100419.asp?soid=E7DF1D36E9FC439AAECD809A6DAE198C

2. Profilaktyka uzależnień / Narkomania

Data publikacji: 2013-07-17

Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011 - 2016

http://www.bip.gryfino.pl/UMGryfino/chapter_61753.asp?soid=4ABE347E7867422C852637796DA451F1

Czytaj całość publikacji "2. Profilaktyka uzależnień / Narkomania"

Profilaktyka uzależnień - Alkohol

Data publikacji: 2009-01-01

W załączeniu do pobrania GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH NA ROK 2009

Załączniki:

 1. Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2009 (plik pdf 192KB)

Profilaktyka uzależnień - Narkomania

Data publikacji: 2008-01-01

W załączeniu do pobrania GMINNY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII NA LATA 2007 - 2008

Załączniki:

 1. Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2007-2008 (plik pdf 325KB)
Link do Europejskie Programy RegionalneLink do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja RozwójLink do Biuletynu Informacji Publicznej