ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Link do platformy epuap Link do BIP

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Profilaktyka uzależnień ❯ SPOTKANIE I WYKŁAD Z DOROTĄ ZAWADZKĄ - SUPERNIANIA
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Profilaktyka uzależnień"

Profilaktyka uzależnień

Ikonka symbolizująca artykuł

SPOTKANIE I WYKŁAD Z DOROTĄ ZAWADZKĄ - SUPERNIANIA

2015-12-08
SPOTKANIE I WYKŁAD Z DOROTĄ ZAWADZKĄ pt: Jak wpoić dziecku szacunek do wartości- bajki wychowawcze w Centrum Aktywności Lokalnej 13.05.2015 Na spotkanie z psychologiem dziecięcym, doradcą Rzecznika Praw Dziecka a także popularną telewizyjną supernianią do Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie zaprosił wszystkich mieszkańców naszej gminy Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Gminna Komisja rozwiązywania problemów Alkoholowych w Gryfinie, Biblioteka Publiczna w Gryfinie.
Spotkanie, które wpisano w XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczęło się o godz. 16.00. Przez trzy godziny w sposób interesujący i dowcipny wysłuchano prelekcji na tematy dot. wychowania i rozwoju dzieci. Popularna superniania przekazała wiele cennych informacji na temat książek dla dzieci, które pomagają znaleźć odpowiedź na wiele trudnych i trudniejszych pytań, jakie zadają dzieci. Pani Dorota w swoim wykładzie wielokrotnie podkreślała, że książki terapeutyczne skierowane dla dzieci są kopalnią wiedzy. To w nich można odnaleźć odpowiedzi na pytania chociażby takie, jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie rodziców, chorobie, czy śmierci najbliższych.
Spotkanie miało otwarty i szczery charakter. Rodzice skorzystali z możliwości uzyskania porad dotyczących problemów wychowawczych. Rozmawiano m.in. o wartościach, jakie w życiu dziecka odgrywa miłość a także szacunek, patriotyzm i pieniądze. Autorka książek o wychowaniu i psychologii rozwojowej dziecka zachęcała rodziców do tego, aby uważnie słuchać swoich dzieci. Poświęcać im więcej czasu i uwagi. Nie bać się trudnych rozmów. Jako przykład wspólnego spędzania czasu wolnego rodziców z dziećmi, superniania zaproponowała planszowe gry rodzinne.
W spotkaniu z Panią Dorotą Zawadzką wzięło udział około 50 osób. Przekazana przez nią wiedza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony słuchaczy. Dla osób chcących pogłębić szeroki temat wychowania i rozwoju dzieci, czekały książki autorstwa Doroty Zawadzkiej, które po wykładzie można było zakupić wraz z autografem superniani.
Niewątpliwie interesujący wykład i sympatyczną atmosferę, jaka panowała podczas spotkania
z psychologiem Dorotą Zawadzką zawdzięczamy współorganizatorom a przede wszystkim Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnemu Zespołowi Interdyscyplinarnemu
ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, którzy sfinansowali spotkanie.

Załączniki:

  1. Superniania (plik docx 1059KB)
Link do Europejskie Programy Regionalne
Link do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój
Link do Biuletynu Informacji Publicznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

ul. Łużycka 12
74-100 Gryfino
tel. (91)416-25-27, (91)416-25-08, faks: (91)416-25-27

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności